FACEBOOK

NAŠE ÚSPĚCHY

PRO VEŘEJNOST

Vyhledávání

SPONZOŘI

ZAJÍMAVOSTI ...

Kategorie: AKTUALITY, VÝLETY ODDÍLU ARCHIV

13.4.2014 - Výlet do lomu MOŘINA s prohlídkou důlních štol - REPORT

13.4.2014 - Výlet do lomu MOŘINA s prohlídkou důlních štol - REPORTV neděli 13.4.2014 proběhl oddílový celodenní výlet do lomů MOŘINA na Berounsku ...

V neděli 13. dubna jsem absolvovali celodenní výlet do lomů MOŘINA na Berounsku.

Sešli jsme se v hojném počtu v neděli ráno na Metru Zličín odkud jsme pokračovali autobusem č.311 do obce Mořina. U stanice v obci na nás již dle dohody čekal náš kontakt p. Fischer. Volnou procházkou jsme se následně přesunuly do objektu lomů Mořina, resp. do závodu Rudné doly, kde jsme se seznámili s naším průvodcem lomy a nafasovali jsme helmy a lampy . 

 Po krátkém vysvětení co a jak v samotných štolách a dovybavení se jsme vyrazili na první trasu lomovým štolami a to na Malou Ameriku. Bylo také třeba dávat dobrý pozor kam šlapeme.Místy byly štoly nízké a museli jsme si dávat  pozor na vyčnívající kamení a zbytky konstrukcí štoly. První část trasy tam i zpět trvající cca 45 minut jsme zvládli bez větších problémů.  

V druhé části prohlídky jsme se vydali další štolou k pověstné Velké Americe. Po delší procházce štolami se nám na konci prohlídky otevřel v jednom z "oken" nádherný pohled na panoraam lomu Velká Amerika.

Velký dojem na nás udělala nejenom velikost lomu, ale především krásně čistá voda se zelenomodrým zabarvením. Po krátké zastávce jsem se začali vracet zpět stejnou cestou štolami do závodu Rudné doly.  

Po 13 hodině jsme část výletu s prohlídkou štol a lomů ukončili a pěšky se přesunuly do Karlštejna. V místní restauraci jsme všichni poobědvali a pomalu se přesunuly na železniční stanici v Karlštejně, odkud jsem po té vlakem odjeli na Smíchovské nádraží. Tam byl celodenní oddílový výlet ukončen a rozešli jsme se k domovům.

Kompletní FOTOGALERII a VIDEOGALERII z výletu naleznete v sekci "FOTOGALERIE" 


 

3.5.2014 - Výlet do Běloveského pevnostního skanzenu Rád bych tímto všem a především rodičům poděkoval za příjemně strávenou neděli a hojnou účast. Věřím, že tento trend bude pokračovat i pro další akce pořádané oddílem a již nyní bych těl připomenout další celodenní oddílový výlet 

3.5.2014 - Výlet do Běloveského pevnostního skanzenu


 

 

print Formát pro tisk

REKLAMA

S PODPOROU ...

SEO