FACEBOOK

NAŠE ÚSPĚCHY

PRO VEŘEJNOST

Vyhledávání

SPONZOŘI

ZAJÍMAVOSTI ...

Kategorie: AKTUALITY

ZOH - První českou medaili získal Soukup. Biatlonista má bronz ze sprintu!

ZOH - První českou medaili získal Soukup. Biatlonista má bronz ze sprintu! Hned v prvním dnu olympijských soutěží v Soči slaví česká výprava medaili! Biatlonista Jaroslav Soukup skončil ve sprintu na 10 kilometrů třetí za Norem Björndalenem a Rakušanem Landertingerem. Český biatlon slaví historicky první olympijskou medaili ..

PRVNÍ MEDAILE. Český biatlonista Jaroslav Soukup vybojoval v závodu na 10...

Soukup překonal Ivana Masaříka, který byl v Naganu v roce 1998 čtvrtý. "Bylo to strašně náročné," svěřil se v cíli. "V posledním kole jsem už sotva dýchal, ruce i nohy mě tak bolely, že jsem měl co dělat, aby se dostal do cíle."

Španělský biatlonista Victor Lobo Escolar při závodu na 10 kilometrů v zimním...

Biatlon hned v prvnímolympijskémzávodě nabídl mimořádné drama, které české fanoušky nenechalo vydechnout. Ondřej Moravec i Jaroslav Soukup odstříleli obě položkyčistěa svedli rovnocenný souboj s těmi nejlepšími.Dosud nejlepším Soukupovým umístěním bylo 3. místo z vytrvalostního závodu na světovém šampionátu v roce 2012, rodák z Jičína byl také členem bronzové smíšené štafety z loňského MS.

Ondřej Moravec do závodu vyrazil mezi prvními se startovním číslem šest a dlouho si užíval medailové umístění. V cíli ho sesadilo až trio Björndalen, Landertinger a Eder, jenže brzy po nich proťal cílovou pásku Jaroslav Soukup a zaujal průběžné třetí místo.

Čtvrtého Šipulina nakonec Soukup porazil o sedm desetin sekundy. V první desítce se udržel i Ondřej Moravec, kterému patří konečné osmé místo.
V cíli průběžně třetí čas odolal i ve chvíli, kdy dorazili Rus Šipulin a Kanaďan Le Guellec; v tu chvíli už bylo téměř jisté, že na stupních vítězů zůstane."Když mi na trati hlásili průběžné umístění, tak jsem tomu nevěřil. Myslel jsem si, že si ze mě dělají legraci," tvrdí Soukup, který ještě po závěrečné střelbě vůbec nejrychlejší. "Říkal jsem si, že to zkusím, ale stálo mě to opravdu všechny síly."

Sedmé zlato v kariéře získal čtyřicetiletý Björndalen.Navíc vyrovnal rekord bývalého běžcena lyžíchBjörna Dählieho ziskem už dvanácté olympijské medaile. Sobotní závod fenomenální Nor vyhrál navzdory jedné chybě při střelbě.

Zdroj:http://oh.idnes.cz/sprint-biatlonistu-04a-/zoh-biatlon.aspx?c=A140208_152140_zoh-biatlon_ber

print Formát pro tisk

REKLAMA

S PODPOROU ...

SEO