FACEBOOK

NAŠE ÚSPĚCHY

PRO VEŘEJNOST

Vyhledávání

SPONZOŘI

ZAJÍMAVOSTI ...

Kategorie: AKTUALITY

Střelci Adéla Sýkorová a Martin Strnad se pokusí obhájit vítězství ve finále SP

Střelci Adéla Sýkorová a Martin Strnad se pokusí obhájit vítězství ve finále SPDo Mnichova se sjeli špičkoví střelci - pistoláři a puškaři, které tam od pátku čeká finále Světového poháru. A budou u toho i dva Češi, Martin Strnad a bronzová olympijská medailistka Adéla Sýkorová. Oba se pokusí obhájit loňský triumf...

Do Mnichova se sjeli špičkoví střelci - pistoláři a puškaři, které tam od pátku čeká finále Světového poháru. A budou u toho i dva Češi, Martin Strnad a bronzová olympijská medailistka Adéla Sýkorová. Oba se pokusí obhájit loňský triumf.

„Tam pokazíte prvních pět ran a už se nahoru nevyšplháte. Takže já vlastně můžu být první i poslední, to potom záleží i na těch soupeřích, jak potom budou střílet, jak budou připraveni, uvidíme,“ svěřuje se Adéla Sýkorová. 

Uspět je paradoxně o trochu snazší než v ostatních závodech Světového poháru. Když už se vám totiž jako Adéle Sýkorové podaří kvalifikovat do finále seriálu, čeká na vás jen devět dalších puškařek, byť těch nejlepších. Sympatická Češka ale proti nim bude mít psychickou výhodu, protože na mnichovské střelnici se jí nebývale daří. 

„Na to jsem ještě nemyslela, ale myslím, že si na to vzpomenu a že by to zase nějak dobře mohlo vyjít.“ Třikrát už to v Mnichově vyšlo Adéle Sýkorové tak, že se v závodě Světového poháru dostala na stupně vítězů. Celkem na nich přitom v elitním seriálu stála jen čtyřikrát. V čem je tedy kouzlo tamní střelnice? 

„Pro mě to je takové pohodlné místo, střelnice se mi tam líbí, je moderní, pěkně vybavená, střílí se tam vysoké výsledky. V jiných světových pohárech to takové není, v tom je ta střelnice zvláštní.“ 

A ještě s jednou zvláštností se musejí střelci včetně Adély Sýkorové vyrovnat. Od poslední vrcholné akce, mistrovství Evropy, uběhly už více než tři měsíce. „Já jsem v této sezoně ráda, že to takhle bylo, protože jsem si po mistrovství Evropy říkala, že už toho mám dost, takže ta pauza byla dobrá.“ Snad si během ní stačili Adéla Sýkorová i Martin Strnad dostatečně odpočinout i potrénovat a teď se s letošní sezonou důstojně rozloučí. 

zdroj : Český rozhlas

print Formát pro tisk

REKLAMA

S PODPOROU ...

SEO