FACEBOOK

NAŠE ÚSPĚCHY

PRO VEŘEJNOST

Vyhledávání

SPONZOŘI

ZAJÍMAVOSTI ...

Kategorie: AKTUALITY

MŠMT začalo rozdělovat dotace na sport

MŠMT začalo rozdělovat dotace na sportPraha 24. května 2017 – Nová komise jmenovaná ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou začala rozdělovat dotace na sport. Komise posoudila první část žádostí o finance od sportovních klubů. 

V první fázi prošlo formální kontrolou a posouzením komise 1172 z celkem 4330 žádostí sportovních klubů (Program VIII). První část posouzených žadatelů obdrží na účty v těchto dnech téměř 239 milionů korun. Tyto peníze půjdou na sportování celkem 154.166 dětí. Peníze budou rozdělovány podle jednoduchého klíče, a sice 1000 korun na dítě sportující jedenkrát týdně (celkem 55.372 dětí), 2000 korun, pokud dítě v klubu sportuje dvakrát týdně a účastní se 4krát ročně soutěží (98.794 dětí). 

V programu na podporu zdravotně postižených sportovců (Program VII) navrhla komise zachovat stávající rozdělení peněz pro sportovní reprezentaci ČR a na významné sportovní akce. Celkové částky na tyto účely zůstaly zachovány, a sice 26 milionů na reprezentaci a 7,5 milionu na významné sportovní akce. 

Zdroj: stránky MŠMT - http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-zacalo-rozdelovat-dotace-na-sport

print Formát pro tisk

REKLAMA

S PODPOROU ...

SEO